Přírodní koupaliště Březinka

Podívejte se na ideovou studii k přírodnímu koupališti Březinka, které se nachází nedaleko rybníku Dvorák.
Na jaře jsme představili návrh na zřízení přírodního koupaliště Dvorák, bedlivě jsme naslouchali vaší zpětné vazbě, intenzivně jednali s rybáři i s Městem. Chápeme a respektujeme stanovisko rybářů, pro které je Dvorák strategickým místem. Zároveň rozumíme i obavám některých z vás týkající se kvality vody. Za nás okolí rybníka představuje nevyužitý potenciál, který by mohl být snadno přeměněn na rekreační zónu, jak jsme se snažili během léta i ukázat.

Nápadu přírodního koupaliště a kultivace daného místa se ale nechceme vzdát, dali jsme proto hlavy dohromady a společně s OK PLAN ARCHITECTS jsme nechali vypracovat ideovou studii (najdete ji tady: Vodní nádrž Březinka) na přírodní koupaliště Březinka, které by se nacházelo pouze pár metrů od rybníku Dvorák. Součástí návrhu je také umístění nové výsadby, přírodního dětského hřiště a dalšího zázemí pro přírodní koupaliště, jako je například občerstvení, toalety, sprchy a převlékací kabiny.

Děkujeme za vstřícnost zastupitelům se návrhem dále zabývat. Nyní je na řadě prozkoumání výskytu vzácného modráska bahenního a hydrogeologický posudek. Budeme si držet pěsti!
Co na návrh říkáte vy?