Rekreace a sport

Nabízí sportovně rekreační Humpolecko vše potřebné?

V Humpolci i okolí se koná plno sportovních akcí. Víte ale, co je singletrail? Jde o uměle upravenou cestu vedenou lesním terénem, která často navazuje na cyklistické stezky. Co byste řekli na aktivní trávení času v sedle kola v lesích kolem zříceniny hradu Orlík? A s rodinou. Od hradu se lze přece vydat do všech světových stran. Atraktivní místa jako středověká studna, malebná jezírka či štoly nabízejí zpříjemnění nejen pátečního odpoledne.

Lesopark v podhradí mj. s diskgolfem, work-outovým hřištěm a naučnou stezkou Březina by se mohl rozrůst o další sportovní možnost. A počet takových singletrailů můžeme do budoucna dál rozšiřovat. Třeba propojit lokalitu mezi hájovnou a památníkem rumunských vojáků a navázat směrem k Lipnici n. Sázavou? Začít krátkým uzavřeným okruhem s několika vyvýšeninami a klopenými zatáčkami, tzv. pumptrackem?

Nejbližší možnost „bajkové“ rekreace je v nedalekém singletrailovém areálu v Lipkách (Telč). Na výstavbě se finančně ze 60 % podílel Kraj Vysočina, který přispěl přes 1,5 mil. Kč. Zdroje u nás by šlo čerpat např. i z participativního rozpočtu, kde je už podruhé alokováno 0,5 mil. Kč. Hlasovali byste pro realizaci takového projektu?