Starosta chce omluvu. My máme znalecký posudek.

Opozice plní i na úrovni komunální politiky nezbytnou a důležitou roli, která vychází z kontroly a případné kritiky k jednání města. O to se již od počátku snažíme i my. 
Proto když jsou ve městě realizovány stavební práce načerno, nemůžeme a nechceme mlčet. Na zmíněné skutečnosti jsme upozorňovali již 30.9. 2020 a od té doby nedošlo ze strany vedení města k řádnému prozkoumání, ba právě naopak. Jako reakci na naše usnesení byly předloženy naprosto nedostatečné dokumenty, které spíše přinesly ještě další pochybnosti. 
 
Nyní po několika měsících situace vygradovala na posledním zastupitelstvu, kdy je žádána naše omluva. Celou situaci jsme chtěli řešit maximálně konstruktivně s důrazem na hájení zájmů města a jeho obyvatel. Taková diskuze bohužel není se současným vedením možná, proto jsme přistoupili k tomuto kroku.
 
Z naší strany nejde o žádné tvrzení proti tvrzení, politický boj či osobní útok. Dokládá to vypracovaný soudní znalecký posudek, který rozpory při stavbách města potvrzuje. Proto vyzýváme k rezignaci starostu města, který nejednal v souladu s povinnostmi, které jeho pozice obnáší.
Více najdete v naší tiskové zprávě